Wybory do Rady Miejskiej Łodzi

Okręg 5 | Miejsce: 4

Anna Lucińska

mgr geografii, przyrodnik

Anna Lucińska

mgr geografii, przyrodnik

 

Projektant ochrony środowiska w planowaniu przestrzennym - ekofizjograf. Referent w oświacie. Społecznik. Inicjatorka działań na rzecz środowiska lokalnego i imprez dla mieszkańców.

 

Radna Rady Miejskiej IV i V kadencji – aktywnie uczestnicząca w pracach kilku komisji tematycznych, przewodnicząca Komisji Ochrony i Kształtowania Środowiska, autorka i współautorka szeregu uchwał dot. zarówno spraw społecznych, jak i ochrony środowiska, inicjatorka realizacji ze środków budżetu miasta inwestycji służących rekreacji i integracji mieszkańców na podwórkach centralnej części Łodzi, pod nazwą „Przyjazne podwórka w Śródmieściu. Jako radna wielokrotnie interweniowała w sprawach, z którymi zwracali się mieszkańcy, szczególnie mieszkaniowych. W niejednym przydatku skutecznie pomogła.

 

Członek Rady Osiedla „Katedralna” w Śródmieściu Łodzi dwóch kadencji.

 

Członek kilku organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia „Rodzina Polska”, Obywatelskiego Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego  (propagatorka idei powszechnego uwłaszczenia oraz informowania środowiska mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych o korzystnych dla nich możliwościach stania się pełnymi właścicielami swoich mieszkań), Stowarzyszenia „Zrównoważony Rozwój - Geotermia w Polsce”  im. Św. Królowej Jadwigi w Łodzi (propagatorka wykorzystania naturalnych zasobów energetycznych, szczególnie geotermalnych, miasta i regionu).
Podejmowała szereg działań na rzecz wykorzystania czasu wolnego łódzkich dzieci i młodzieży.
Nieugięta propagatorka promowania osiągnięć w branży włókienniczej, jej wizerunku w świadomości mieszkańców miasta, działająca na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego dla potrzeb rozwijających się lokalnych rodzinnych firm włókienniczych, potrzebujących nowych kadr.


Gorąca zwolenniczka i propagatorka idei pracy organicznej – oddolnego organizowania się ludzi do różnych działań dla ich dobra. Wierna swojemu środowisku ludzi kochających Boga i Ojczyznę.


Bezpartyjna. Startuje do Rady Miejskiej na życzenie środowiska, któremu służy od lat.

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia