Partia

Prawica Rzeczypospolitej powstała 19 kwietnia 2007 roku.

Powstanie partii ogłosił Marszałek Sejmu Marek Jurek: Wszyscy byliśmy posłami Prawa i Sprawiedliwości, ale zorientowawszy się (podczas ubiegłotygodniowych głosowań nad zmianami w Konstytucji w sprawie ochrony życia) na jakie przeszkody może napotkać realizacja naszych przekonań, decydujemy się utworzyć nowe ugrupowanie chrześcijańsko-konserwatywne. Polityka jest kwestią przekonań i chcemy realizować swoje przekonanie nie w sposób kontrolowany, ale poprzez własną działalność i z własnego mandatu społecznego.

Razem z Markiem Jurkiem decyzję o budowaniu Prawicy Rzeczypospolitej podjęli posłowie Marian Piłka, Małgorzata Bartyzel, Artur Zawisza, Lucyna Wiśniewska i Dariusz Kłeczek.

Pierwszymi inicjatywami Prawicy było złożenie projektów ustaw o wydłużeniu urlopów macierzyńskich, zmniejszeniu podatków dla rodzin wychowujących dzieci, zakazie pornografii.

W pierwszych tygodniach swej działalności Prawica zajęła też stanowisko w sprawie kryzysu w polskiej służbie zdrowia.

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej w liście do Premiera i przywódców partii koalicyjnych wskazał sprawy, które nie mogą być pominięte w polityce prawicowego rządu.

Struktura partii jest oparta na Okręgach (odpowiadających granicom okręgów wyborczych) i organizacjach powiatowych.

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia