Wybory do Rady Miejskiej Łodzi

Okręg 8 | Miejsce: 4

Ma 24 lata, mieszka od urodzenia i uczy się w Łodzi. Socjolog, obecnie kończy studia II stopnia na tym samym kierunku na Uniwersytecie Łódzkim. Bliskie są jej zagadnienia kultury. Była instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a także wolontariuszka w Fundacji "Dom w Łodzi". Wychowawca oraz animator dzieci i młodzieży. Związana z Dominikańskim Duszpasterstwem Akademickim "Kamienica". Młoda, energiczna osoba z pasją.

Rodzina

Rodzice powinni mieć prawo głosu w sprawie wychowywania swoich dzieci - szkoła wolna od gender. Miasto, zwłaszcza w obliczu zagrożenia demograficznego przed którym stoi, powinno wspierać przede wszystkim rodziny z dziećmi. Popieram wprowadzenie zasad Karty Praw Rodziny w działalności samorządowej.

Bezpieczeństwo

Policja oraz straż miejska powinny dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, nie zaś być źródłem dochodów dla miasta.

Inwestycje z głową

Pieniądze uzyskane z dotacji muszą być wykorzystywane dla rozwoju miasta, jednak przede wszystkim władze muszą mierzyć siły na zamiary.

Likwidacja długów

Łódź musi zacząć zarabiać! Należy wspierać małe i średnie lokalne przedsiębiorstwa, zamiast przyzwalać na krótkoterminowe, nieprzyszłościowe inwestycje zagraniczne. Strategia rozwoju Łodzi musi odejść od koncepcji Łodzi jako miejsca taniej siły roboczej. Posiadamy naukowców, specjalistów oraz wynalazców na rodzimych uczelniach wyższych. Wykorzystajmy to, zamiast zmuszać ich do wyjazdu.

Miasto kultury

Celem władz powinno być wspieranie działalności artystycznej mieszkańców oraz organizacji festiwali. Zamiast ścigać artystów ulicznych należałoby dać im szansę na działanie. Chcę, żeby Łódź "ożyła", a ludzie wychodzili "na miasto" z przyjemnością.

Dialog

Władze powinny zacząć słuchać mieszkańców i w miarę możliwości wspierać ich inicjatywy. Da to szansę rozwoju zwłaszcza młodym, energicznym osobom. W zarządzaniu miastem konieczny jest DIALOG, nie zaś monolog władzy

Obwodnica

Obwodnica Łodzi powinna zostać jak najszybciej dokończona. Rozładowałoby to korki w mieście oraz zmniejszyłaby się liczba samochodów ciężarowych w centrum, niszczących nasze drogi.

Zieleń

Zieleń w mieście nie może ograniczać się tylko do parków i skwerów. Jestem przeciwna wycinaniu drzew, które są naturalnym filtrem powietrza. Dbajmy o zdrowie nasze oraz naszych dzieci.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia